Eksperci

Eksperci


Współpracują z nami specjaliści z różnych dziedzin życia gospodarczego i społecznego, m.in.: dyplomowani trenerzy, psychologowie, ekonomiści, prawnicy, eksperci w zakresie rozwoju zawodowego i osobistego, uznani styliści i wizażyści. Nasi trenerzy i konsultanci są członkami organizacji zawodowych, wykładowcami renomowanych wyższych uczelni, prelegentami na konferencjach branżowych oraz stałymi współpracownikami specjalistycznych czasopism, autorami podręczników biznesowych i poradników. Dzięki różnorodności kompetencji naszych współpracowników zapewniamy naszym Klientom kompleksowe usługi szkoleniowe i doradcze.


 

Nasi eksperci

Agnieszka Korach

Psycholog społeczny, dyplomowany trener grupowy (SWPS/Laboratorium Psychoedukacji), archiwista. Doświadczenie zawodowe zdobywała w jednej z największych firm doradczych w Polsce. Zarządzała procesami administracyjno-personalnymi i zespołami pracowników biurowych. Autorka artykułów i porad dla menedżerów i pracowników sekretariatów/recepcji, kierowników biur /m.in. "Personel i Zarządzanie", "Sekretariat"/. Zapraszana jako ekspert do programów telewizyjnych /m.in. TVN, Polsat, TV Puls/ i audycji radiowych /m.in. Polskie Radio, Radio VOX/. Od kilkunastu lat prowadzi szkolenia dla kadry zarządzającej oraz pracowników administracyjno-biurowych. Twórczyni pierwszego w Polsce projektu szkoleniowo - rozwojowego "Akademii Asystentek i Sekretarek", Dyrektor Projektów Szkoleniowych ARK Consulting, pomysłodawczyni pierwszego w Polsce kobiecego portalu dla asystentek i sekretarek - PortalDlaSekretarek.pl. W zakresie szkoleń zamkniętych realizowała projekty m.in. dla: 3M, Ergo Hestia, Maspex, Mexem, ArcelorMittal, Ciech, ESP, Grupa INFOR, Izba Skarbowa, Krajowa Izba Gospodarcza, Kotlin, Publiczni.pl /szkolenia i zjazdy pracowników administracji publicznej/, Univeg i wiele innych.     

Piotr Kozak

Radca prawny od 1997 roku, członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie. Swoje wieloletnie doświadczenie zdobywał we współpracy z wiodącymi polskimi oraz zagranicznymi kancelariami i firmami doradczymi. Jego doświadczenie w zakresie kompleksowej obsługi podmiotów gospodarczych zostało docenione m.in. w prestiżowym rankingu „The Legal 500 Europe, Middle East & Africa” (za lata 2004 i 2005). Reprezentował Klientów m.in. przed Sądem Najwyższym w procesowych sporach z bankami, w tym zagranicznymi. Trener prowadzący szkolenia z zakresu szeroko rozumianego prawa gospodarczego, m.in. prawa handlowego, prawa cywilnego oraz wybranych aspektów prawa podatkowego.

Kamila Bukowska

Wizażystka, stylistka, kolorystka, doświadczenie zdobywała przy licznych sesjach zdjęciowych, reklamowych, programach telewizyjnych, produkcjach filmowych. Od 7 lat współpracuje z telewizją TELE5. Prowadzi lekcje, warsztaty stylizacji, indywidualne sesje zakupowe. Posiada bardzo duże doświadczenie w stylizacji biznesowej dla pracowników biurowych i kadry zarządzającej.

Małgorzata Michalczyk

Ukończyła Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie oraz studia MBA w Szkole Głównej Handlowej. Posiada również licencję zarządcy nieruchomości. Na co dzień Dyrektor Administracyjny w globalnej firmie konsultingowej, działającej na rynku nieruchomości komercyjnych. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w zarządzaniu administracją biurową. Specjalizuje się w optymalizacji procesowej oraz kosztowej, a także zarządza zespołem administracyjnym. Równocześnie odpowiada za wiele projektów rozwojowych. W 2015 r. uruchomiła jedno z pierwszych w Polsce biur typu „flexible workplace”. Od 2009 r. prowadzi szkolenia z zakresu zarządzania biurem. Szkolenia mają formę praktycznych warsztatów, podczas których wymieniane są doświadczenia między osobami zarządzającymi administracją biurową.

Urszula Świtaj

Prawnik, trener, konsultant, posiada wieloletnie doświadczenie jako trener, doradca podmiotów  gospodarczych i konsultant pracowniczych organizacji związkowych. Ekspert z zakresu ochrony danych osobowych i prawa pracy (wprowadzający projekty rozliczania czasu pracy, zarządzania systemami wynagrodzeń, oceny pracy, zarządzania strategią zatrudnienia w oparciu o zmiany kwalifikacji umów, rozwiązywania indywidualnych i zbiorowych sporów pracy) oraz Human Resources. Autor programów takich jak: Gwarancje prawa pracy w zatrudnieniu, Europejski rynek pracy, Prawo pracy i zabezpieczenie społeczne na tle polityki społecznej państwa, Zbiorowe prawo pracy w Polsce. Doradca władz spółek w zakresie kompetencji i odpowiedzialności organów. Wykładowca wyższych uczelni. Członek Instytutu Zarządzania oraz Zrzeszenia Prawników Polskich.

Iwona Jankowska

Właścicielka FOU BAZZAR, miejsca przeznaczonego dla kobiet. Instruktorka stylu, od 20 lat związana ze światem mody. Organizatorka pokazów mody, castingów, producent sesji zdjęciowych, mająca za sobą liczne publikacje. Stylistka, która od 7 lat stylizuje aktorki, kobiety, czasem mężczyzn oraz sesje modowe. Organizatorka licznych szkoleń i warsztatów dla klientów indywidualnych oraz firm z zakresu Dress Code’u, ubioru codziennego, analizy kolorystycznej. Ekspert „Marki z Klasą”.

Wioletta Uzarowicz

Wizażystka z 13-letnim doświadczeniem zawodowym. Makijażystka profesjonalnych marek kosmetycznych. Autorka publikacji na łamach magazynów branżowych Makeup Trendy, Akademia Paznokcia, Beauty Inspiration, Beauty Forum. Ekspert programów telewizyjnych TVN, TVP 2, Super Stacja. Makijażystka w konkursach Miss Polonia oraz Miss Świata. W 2012 roku wydała podręcznik dla wizażystów „Sztuka Makijażu Profesjonalnego”. W 2013 roku przy współpracy ze stowarzyszeniem Dress For Success z udziałem Prezydentowej Jolanty Kwaśniewskiej i Pani Grażyny Kulczyk wydała poradnik wizerunkowy dla kobiet pt. „W sukience do sukcesu”.  W 2014 roku uzyskała tytuł Mistrza Wizażu nadany przez Mazowiecką Izbę Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Warszawie. Założycielka Warszawskiej Akademii Wizerunku, której działalność specjalizuje się zmianą wizerunku kobiet w oparciu o ich osobowość. Od 2013 roku Wioletta Uzarowicz jest wykładowcą w Wyższej Szkole Infrastruktury i Zarządzania na kierunku Kosmetologia.

Barbara Lis

Licencjonowany Zarządca Nieruchomości. Ukończyła studia wyższe oraz podyplomowe z zakresu zarządzania nieruchomościami. Praktyk, z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu nieruchomościami zdobytym m. in. w międzynarodowej firmie doradczej działającej na rynku nieruchomości oraz we współpracy ze spółką Skarbu Państwa, dla której zarządzała portfelem nieruchomości zlokalizowanych na terenie całej Polski. Specjalizuje się w tematyce nieruchomości komercyjnych.

Anna Fabiszak – Muzyka

Ekspert w zakresie kompleksowego wspierania organizacji i ludzi w nich pracujących. Specjalizuje się w programach podnoszących efektywność biznesową i wyniki firm poprzez działania z zakresu strategii personalnej i projektowania najważniejszych procesów oraz narzędzi ZZL. Specjalizuje się w obszarze zarządzania szkoleniami, prowadzi projekty szkoleniowe i doradcze w firmach będących w procesie zmiany i reorganizacji. Jest ekspertem w zakresie projektowania i monitorowania systemów ocen pracowniczych, motywacji i rozwoju, planów sukcesji, wartościowania stanowisk pracy, systemów on boarding, systemów kompetencyjnych.

Absolwentka socjologii  na Uniwersytecie Łódzkim oraz Podyplomowego Studium Trenerów Grupowych i Podyplomowego Studium Coachingu przy Wyższej Szkole Psychologii Społecznej.

Specjalizuje się w szkoleniach z zakresu: efektywnej komunikacji, asertywności, zarządzanie zasobami ludzkimi (oceny, motywacja, kompetencje, sukcesje, zarządzanie talentami, ścieżki karier), sztuka autoprezentacji, zarządzania sobą w czasie, zarządzania zespołem, zarządzanie zespołem wielopokoleniowym, zarządzanie konfliktem, , efektywne przywództwo, coachingowe prowadzenie pracowników, zarządzanie sytuacyjne, kompetencje managerskie.

Prowadziła szkolenia m.in. dla takich firm jak: PZU S.A., Poczta Polska S.A., DTP Sp. z o.o., ACCORD FINANCE Sp. z o.o., DEM’a Promotion Polska Sp. z o.o., MAKRO Cash and Carry Polska S.A., ZUS S.A., KPRM, Akzo Nobel Sp.  z o.o., Kolporter Sp. z o.o., Polpharma, Energa S.A.

Krzysztof Firlik

Ukończył Politechnikę Poznańską oraz studia podyplomowe Zarządzanie produkcją w Wyższej Szkole Europejskiej w Krakowie. Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie usprawniania procesów biurowych i produkcyjnych m.in. w firmach z branży medycznej, motoryzacyjnej, a także w szpitalach i urzędach.

Na co dzień Dyrektor ds. Zarządzania Projektami w firmie doradczo – szkoleniowej Perfectus Group. Specjalizuje się w zwiększaniu efektywności procesów usługowych i produkcyjnych. Jest współorganizatorem największej Konferencji Lean w Europie, a także konsultantem merytorycznym i trenerem na studiach podyplomowych Lean Services, Lean Management i Lean Advanced uczelni w Poznaniu i Warszawie.

Halina Fuchsel

Ukończyła Wydział Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim. Posiada tytuł doktora w zakresie zarządzania uzyskany w Instytucie Organizacji i Zarządzania „Orgmasz” w Warszawie, II stopień specjalizacji w zakresie przedmiotów ekonomicznych oraz certyfikat nauczyciela dyplomowanego i kurs trenerski na UW. Prowadziła szkolenia i projekty w zakresie organizacji i funkcjonowania biura m.in. dla SEKA SA,  Akademia Dyplomatyczna MSZ, Ministerstwo Sprawiedliwości, Ministerstwo Skarbu,  Knowledge sp. z o.o. Provident SA. oraz wielu innych zleceniodawców. Jest autorką książek na temat pracy sekretariatu: „Sekretarka-asystentka – kariera, zawód, czy powołanie”,  „Korespondencja w firmie, czyli jak piszesz tak Cię widzą”, „Sekretariat – centrum informacyjne firmy”,  oraz  „Asystentka na europejskim rynku pracy”, „Poradnik asystentki”.   Jest inicjatorką i współzałożycielką European Management Assistants-Poland i ostatnio Advisor of Board tego stowarzyszenia. Jest także przewodniczącą Koła Towarzystwa Naukowego Organizacji i Kierownictwa.

Agnieszka Sławomirska-Chmarzyńska

Od kilkunastu lat związana jest zawodowo z nieruchomościami, w tym od dziewięciu lat z nieruchomościami komercyjnymi. Pracowała między innymi w dziale wynajmu powierzchni biurowych oraz jako administrator nieruchomości w międzynarodowej firmie deweloperskiej i inwestycyjnej, prowadziła także własną działalność gospodarczą z zakresu doradztwa i pośrednictwa w obrocie nieruchomościami. Aktualnie pracuje na stanowisku zarządcy nieruchomości w międzynarodowej firmie świadczącej usługi z zakresu nieruchomości komercyjnych.

Agnieszka posiada szeroką wiedzę i doświadczenie z zakresu zarządzania nieruchomościami komercyjnymi, obejmujące m.in.:

  • przygotowywanie i realizację budżetów i biznes planów;
  • kontrolę i optymalizację kosztów dotyczących nieruchomości;
  • negocjowanie i zawieranie umów z firmami świadczącymi usługi na rzecz nieruchomości (FM, ochrona, utrzymanie czystości i in.);
  • przygotowywanie prognoz kosztów i przychodów nieruchomości.

Agnieszka z sukcesem przeprowadziła i brała udział w wielu projektach dotyczących zarządzanych przez siebie nieruchomości, jak m.in.:

  • tzw. wielokryterialna certyfikacja budynków i uzyskanie certyfikatów BREEAM In-Use International na poziomie bardzo dobrym w kategorii jakość zarządzania (building management);
  • restrukturyzacja istniejących umów najmu;
  • komercjalizacja powierzchni;
  • audyty umów najmu i dokumentacji technicznej.

Agnieszka od kilku lat z powodzeniem prowadzi wykłady, szkolenia i warsztaty z zakresu różnych aspektów dotyczących zarządzania nieruchomościami (zarówno od strony property- jak i facility management); jest autorką szeregu publikacji poświęconych tematyce nieruchomości w tym „Poradnika dla zarządcy budynku biurowego”, opublikowanego w 2015 r. Obecnie z powodzeniem łączy rolę property- i project managera budynku przechodzącego proces gruntownej modernizacji.

Agnieszka jest absolwentką Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Posiada licencje pośrednika w obrocie nieruchomościami oraz zarządcy nieruchomości.
W 2016 roku została nominowana do nagrody Property Manager of the Year w prestiżowym konkursie EuropaProperty Investment & Green Building Awards.

Ewa Czertak

Mentor biznesu, ekspert i praktyk personal brandingu, buduje autentyczne marki osobiste, prezes Akademii Marki z Klasą, twórczyni konceptu Marka z Klasą w biznesie, mówca, trener wystąpień publicznych oraz konsultant ds. komunikacji w międzynarodowych korporacjach. Od 2012 roku uczestniczy  w przebudowie lub tworzeniu ponad 230 marek właścicielek firm z całej Polski, prowadzi bloga “Master Personal Branding” o tym, jak budować markę osobistą prawdziwą, wartościową, silną. Zachęca do myślenia w wielkim stylu i brania odpowiedzialności za swoje życie i sukces zawodowy.

Współtworzyła Polski znak towarowy Marka z Klasą, zarejestrowany w Urzędzie Patentowym Rzeczpospolitej Polskiej. Jest przekonana, że budowanie marki własnego nazwiska wymaga odwagi, za tym stoją bowiem właściwe wybory w biznesie, odpowiedzialność i etyka. 

Posiada tytuł Master Business Trener, level superior.  Jest autorką programu kursu budowania marki przedsiębiorcy Personal Branding „Bądź widzialna Marką”  w Akademii Marki z Klasą oraz Akademii Mentora, która szkoli i rozwija przedsiębiorców do roli mentorek biznesu.  Ekspertka portalu Centrum Kariery Golden Line oraz rekomendowana ekspertka przez Brand24.  Lubi aktywnie spędzać czas wolny, biega, uprawia taniec towarzyski, jest maratończykiem, jeździ konno. Jej misja to: Czynić ludzi Wielkimi. Pasjonuje ją  filozofia oraz savoir- vivre. 

W Akademii Marki z Klasą rozwiązuje rzeczywiste problemy przedsiębiorców, zbiera doświadczenie oraz najlepsze praktyki ze zrealizowanych XXXII edycji półrocznych kursów Personal Branding. Akademię tworzy wraz z wyjątkowym zespołem ekspertów. Każdy ekspert oprócz unikalnej wiedzy wnosi do Akademii doświadczenie sukcesu biznesowego w swojej firmie. Akademia to propozycja dla tych, którzy chcą być  szczęśliwi i świadomi w życiu oraz biznesie.

Certyfikaty:

- Certyfikat Master Business Trainer level superior;

- Certyfikat konsultanta w zakresie oceny kompetencji społecznych i emocjonalnych, akredytacja Hay Group;

- Certyfikat Coacha International Coaching Community Lambent do Brasil, 2004 (numer certyfikatu 31);

- Dyplom ukończenia kursu Master Coach ICC - trening zaawansowany, zawierający narzędzia executive i team coaching, prowadzony przez trenera i współzałożyciela ICC Josepha O’Connor, 2005;

- Studia Podyplomowe Trenera Grupowego w Laboratorium Psychoedukacji przy Wyższej Szkole Psychologii Społecznej, 2006-2007;

- Dyplom MBA wydany przez Prywatną Wyższa Szkołę Business’u i Administracji w Warszawie – specjalizacja marketing i zarządzanie 1996-1999;

- Członkini International Coaching Community (ICC); od 2005

- Certyfikat Protokół Dyplomatyczny - Teoria i Praktyka, Europejska Akademii Dyplomacji; 2016

 

Izabela Zvirinska

Ekspert od identyfikacji wizualnej, grafik. 13 lat doświadczenia w tworzeniu grafiki komputerowej (ponad 130 zrealizowanych projektów logo oraz identyfikacji wizualnej), 10 lat na stanowisku Art Director w TulipDesign.pl, 5-letnie doświadczenie w prowadzeniu szkoleń z grafiki, identyfikacji wizualnej oraz umiejętności miękkich, certyfikowany szkoleniowiec organizacji BEST od roku 2001.

Prowadziła szkolenia m.in. dla: Sitech (koncern Volkswagen), Credit Agricole, Mercer, Hill+Knowlton Strategies, Aero 2, BeKnown /Bruksela/, Jamboree /Zagrzeb/, Local Best Group. Pracowała również dla: ABC Data S.A., RTB House S.A., Spotify, StatConsulting Sp. z o.o., Sygnity S.A., Telekomunikacja Polska S.A.,WaPro (grupa Asseco), Allianz Polska S.A, BIG InfoMonitor S.A., „GRANA” Sp. z o.o., Grupa Żywiec S.A., Red Bull Polska, Pekao Pioneer PTE S.A., Real Polska, Toyota Material Handling, Ambasada Republiki Czeskiej, CzechTrade, MPWiK Jaworzno, Ministerstwo Gospodarki, MSWiA, ZER, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

Peter Zvirinsky

Ekspert tworzenia wizualnych prezentacji. 9 lat doświadczenia w tworzeniu prezentacji dla korporacji oraz dla mniejszych firm, specjalizacja w wizualizacji danych oraz schematów i konceptów. Przygotowywał i przeprowadzał dziesiątki przemówień na konferencje biznesowe i naukowe, prezentacje sprzedażowe i wewnątrz firmowe. 5-letnie doświadczenie w prowadzeniu szkoleń ze sztuki prezentacji i komunikacji interpersonalnej, certyfikowany szkoleniowiec organizacji BEST od roku 1999. Przygotował 27 sesji i eventów szkoleniowych, wyszkolił ponad 350 osób. 3 lata kierował działem marketingu w firmie analityczno-konsultingowej oraz 4 lata na stanowisku Dyrektor ds. Marketingi i Rozwoju Biznesu (prezentacje sprzedażowe i na konferencjach, szkolenia techniczne, partnerstwa międzynarodowe, tworzenie planów biznesowych i ofert handlowych).

Wybrane przeprowadzone szkolenia: Sitech (koncern Volkswagen), Credit Agricole, Mercer, Hill+Knowlton Strategies, Advanced Toastmasters Club, Szkoła Biznesu MBA Politechniki Warszawskiej, TEDx Warsaw Speakers Seminar.

Agnieszka Biegańska

Konsultant, coach, facylitator, trener. Ponad 20 lat doświadczeń menedżerskich i trenerskich. Absolwentka Wydziału Prawa Uniwersytetu Warszawskiego, menedżerskich studiów podyplomowych na Wydziale Organizacji i Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego oraz uczestniczka menedżerskiego stażu w Japonii.

Prawie 10 lat doświadczeń menedżerskich (zespoły do 25 osób) w obszarze analizy procesów, zarządzania ludźmi, organizacji i zarządzania strukturami oraz procedurami w międzynarodowych bankach na stanowisku Dyrektora HR i Organizacji oraz Dyrektora Banku.

Odpowiedzialność za analizy i przygotowanie struktur organizacyjnych (przepływy pracy i odpowiedzialność stanowisk), usprawnianie procedur, komunikacja w obszarze HR i wprowadzanych zmian organizacyjnych, rozwój pracowników, wdrażanie modeli kompetencyjnych, systemów rekrutacji, oceny i motywacyjnych; tworzenie ścieżek kariery oraz rozwój karier indywidualnych, tworzenie programów rozwojowych dla menedżerów, udzielanie feedbacków i prowadzenie coachingu, wdrożenie systemów Zarządzania przez cele.

Ponad 12 lat doświadczeń w DOOR Group SA oraz we FranklinCovey w obszarze konsultacji I doradztwa w instytucjach państwowych i komercyjnych - wprowadzanie zmian w kulturach organizacyjnych, zwiększanie efektywności osobistej i zespołu, zmiany struktur, budowanie postaw przywódczych i kompetencji zarządczych menedżerów, przygotowanie projektów rozwojowych dla różnych branż, prowadzenie warsztatów I szkoleń dla Zarządów, kadry menedżerskiej różnego szczebla I pracowników.